Національний Києво-Печерський
історико-культурний заповідник
Адреса:  01015, м.Київ, вул.Лаврська, 9
працюємо без вихідних
з 9-00 до 19-00,
каса з 9-00 до 18-45
Контактні телефони:
- екскурсійне бюро:+380 44 406 63 75
- відділ документообігу: +380 44 406 63 08
Електронна пошта:

Заповідник з висоти пташиного польоту

‪#‎Lavra‬ ‪#‎Лавра‬ ‪#‎Kplavra‬ ‪#‎birdseye‬

Особлива подяка / Special thanks to Senior Alan

  У Заповіднику відбувся живий флешмоб у рамках Днів європейської спадщини в Україні

‪#‎Lavra‬ ‪#‎Лавра‬ ‪#‎Kplavra‬

До Дня соборності України в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику проведена акція «Заповідник об’єднує країну», завдяки якій визначено, що серед працівників є представники всіх областей України та Автономної Республіки Крим.

Живий флешмоб на відзначення 25-річчя внесення об’єкту «Київ: собор Святої Софії з прилеглими монастирськими будівлями, Києво-Печерська Лавра» до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику

Відеозйомку зробила компанія 4keyers

Відеопроект «Велика Лаврська дзвіниця»

Резиденція Святого Миколая у Заповіднику

Заповідник відвідала реактивна моніторингова місія Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО/ІКОМОС

22 – 23 березня 2017 року Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник відвідала реактивна моніторингова місія Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО/ІКОМОС за участю президента ІКОМОС Угорщини пана Тамаша Фежерді та програмного спеціаліста щодо Центральної, Східної та Південно-Східної Європи Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО пані Анни Сидоренко. Метою місії була інспекція стану збереження ансамблю Києво-Печерської лаври - складової об'єкту всесвітньої спадщини «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», а також її буферної зони.

Шановні відвідувачі Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника!

З 25 березня 2017 року ціни на платні послуги, які надаються музейним комплексом, змінено. З оновленим прейскурантом Ви можете познайомитись за посиланням у відповідному розділі на сайті Заповідника: Відвідувачам – Квитки.

Всеосяжна мова життя: 21 березня світ відзначає Всесвітній день поезії

Щороку 21 березня світ відзначає Всесвітній день поезії. Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник приєднується до святкування! Українська поезія дозволяє відслідкувати історію нашого народу, розвиток культури, зміни у мові та традиціях. Геніальні поети й поетеси України – загальновизнані. Твори наших майстрів слова перекладені на десятки мов світу.

У Заповіднику ініціюють створення музею Івана Мазепи

20 березня 2017 року у день народження видатного українця Івана Мазепи у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику було презентовано проект відновлення Мазепинської вежі та створення у ній музею, присвяченого життю, політичній, громадській та культурній діяльності Гетьмана. Ініціаторами заходу виступили Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник на чолі з Генеральним директором Любомиром Михайлиною та Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» на чолі із засновником. В ініціативі взяли участь відомі українські громадські та політичні діячі, митці та діячі культури, представники бізнесу та ЗМІ.

Торкатися можна: у Заповіднику пройшов навчально-методичний семінар «Аудіодискрипція візуальних об’єктів»

17 березня 2017 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику пройшов навчально-методичний семінар «Аудіодискрипція візуальних об’єктів». Пріоритетним завданням теоретичної частини семінару стало знайомство учасників з особливостями тифлокоментування (аудіодискрипції) як способу подання візуальної інформації особам з важкими порушеннями зору.  Музейники розглянули методики опису творів та об’єктів мистецтва та архітектурних пам’яток, обговорили особливості аудіодискрипції статичних та динамічних візуальних творів та об’єктів. 

Сторінки історії: 9 (19) березня 1647 року

9 (19) березня 1647 року відбулося урочисте поховання митрополита Київського, Галицького і всієї Русі та архімандрита Києво-Печерської лаври Петра Могили. Український церковний, політичний та освітній діяч відійшов у вічність 1(11) січня 1647 року. Згідно із заповітом митрополита поховали поруч з лівим крилом Успенського собору Києво-Печерської лаври в день пам’яті сорока мучеників. Провести в останню путь архімандрита Києво-Печерської лаври зібралася численна кількість людей.

Сторінки