13 квітня – 25 травня 2017: культурно-мистецький проект «Дивосвіт душі» у Великій Лаврській Дзвіниці

13 квітня 2017 року о 16.00   у  Великій Лаврській Дзвіниці (перший ярус) Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відбудеться   відкриття  виставки художньої творчості професійних художників і майстрів «Дивосвіт душі». Ініціатори проекту Національний  Києво-Печерського історико-культурний заповідник та Печерська районна в місті Києві державна адміністрація.

На  виставці будуть представлені роботи Заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України  Марти Базак, майстра декоративно-прикладного мистецтва (різьблення по шкарлупі яєць, дереву, виготовлення прикрас, виробів з берести, дерева, паперу), артиста хору «Гомін», дослідника Миколи Нікітіна, мисткині Галини Дюговської, лауреата премії імені Катерини Білокур Володимира Балибердіна, художниці  Анни Кравченко та народного майстра з писанкарства Ольги Сахно.

У межах експозиції гості та відвідувачі виставки зможуть насолодитися мистецтвом створення гобелену, класичного живопису та живопису на склі, графіки, арт-об’єктів з текстилю, вишивки на курячих яйцях, творів декоративно-прикладного мистецтва, писанок та картин, мальованих душею.

Вокальною окрасою церемонії урочистого відкриття проекту стануть виступи Зразкового художнього колективу «Театр пісні “Ладоньки”».

Запрошуємо відвідати виставку «Дивосвіт душі» з 13 квітня по 25 травня 2017 року за адресою: м.Київ, вул.Лаврська, 9, перший ярус Великої Лаврської Дзвіниці (Дзвіниці Успенського собору).

Довідково:

Марта Базак заявила про себе як самобутнього і масштабного майстра гобелену. Паралельно з цим Марта створює батик, звертається до живопису на склі, графіки та живопису. Вона є особистістю унікальною: рівноцінна в усіх жанрах, до яких звертається. Твори М. Базак зберігаються у Національному музеї українського мистецтва, Івано-Франківському краєзнавчому музеї, приватних колекціях багатьох країн світу (Канаді, Німеччині, Польщі, Росії, США, Франції тощо).

Де ще Ви побачите вишивку на курячому яйці? Кілька таких робіт Миколи Нікітіна буде представлено у межах експозиції «Дивосвіт душі». Варто зауважити,  надзвичайне різьблення по шкарлупі яєць – витончена робота, що потребує неабиякої кропіткої майстерності.

Подружжя    Володимир Балибердін та Галина Дюговська у творчості часто разом, але кожен має свій напрямок. Галина Дюговська, сполучаючи різні матеріали, створює арт-об’єкти з текстилю, лози, флористичного матеріалу. В її лаконічних, стриманих роботах відчувається любов до давніх традицій українського народу, його історії. Галина – автор багатьох об’ємно-просторових текстильних композицій (об’єм створює за допомогою дерева, металу, лози). Володимир Балибердін, лауреат премії імені Катерини Білокур. В галузі декоративно-прикладного мистецтва працює більше 40 років. Митець створює унікальні прикраси з різьбленим орнаментом по перламутру, кістці, бивню. В останні роки захопився лозоплетіннями.

Анна Кравченко – молода, талановита художниця, переселенка з Донецька. Мисткиня працює на Печерську і малює душею. Залишаючи перший штрих на своєму полотні, вона ніколи не знає, які образи вималюються. Створений Анною образ «котика-ведмедика» став справжнім брендом. Неймовірно доброзичливі, добрі, приємні та надзвичайно милі герої не залишать байдужими гостей виставки «Дивосвіт душі».

У приміщенні черкаського земляцтва в Києві серед багатьох експонатів-подарунків відвідувачів особливою вишуканістю і шармом вирізняються роботи Ольги Сахно, народного майстра з писанкарства. Саме писанка стала втіленням творчого потенціалу Ольги Сахно. Майстринею створено 32 колекції як традиційних, так і авторських робіт. Писанки майстрині експонуються у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, Історичному музеї та Меморіальному музеї К.Г.Стеценка, Квітчанському НВК та презентують українську культуру в приватних колекціях у Німеччині, Франції, Англії, Японії, Канаді, Австралії, США. Відома Ольга Сахно й тим, що розробила дизайн форми для Національної збірної команди України з футболу до «ЄВРО-2012» — орнамент «Дубовий листок». 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon