Участь делегації НКПІКЗ у 41-й сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (02-12 липня 2017 року, м. Краків)

З 3 по 7 липня 2017 року офіційна делегація України на чолі із заступником Міністра культури України Тамарою Мазур взяла участь у 41-й сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (КВС), яка проходила з 2 по 12 липня у місті Кракові (Республіка Польща). До складу делегації увійшли представники Міністерства культури України (начальник управління охорони культурної спадщини Олександр Єпіфанов, головний спеціаліст відділу формування державної політики у сфері охорони культурної спадщини управління охорони культурної спадщини Олена Кагановська),  Міністерства закордонних справ України (Посол з особливих доручень Департаменту міжнародних організацій Сергій Рева), Національного заповідника «Софія Київська» (Генеральний директор Неля Куковальська), Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (Генеральний директор Любомир Михайлина, головний архітектор Яків Діхтяр, фахівець І категорії відділу міжнародного співробітництва Дарина Недзельська).

Окрім пленарних засідань, програма 41-ї сесії включала в себе також паралельні заходи: Форум молодих спеціалістів, Форум громадськості, а також вперше ініційований Національним інститутом спадщини Польщі та ЮНЕСКО – Форум менеджерів об’єктів всесвітньої спадщини.

Генеральний директор Заповідника Любомир Михайлина представив Україну на Форумі менеджерів об’єктів всесвітньої спадщини, який відбувся з 30 червня по 6 липня 2017 року.

Основною  метою Форуму було об’єднати представників об’єктів всесвітньої спадщини з фахівцями, що безпосередньо працюють у секретаріаті ЮНЕСКО та дорадчих органах (ICOMOS, ICCROM, IUCN) й знаходяться в епіцентрі усіх процесів, пов’язаних зі всесвітньою спадщиною, а також налагодити більш тісне співробітництво між ними. Як зазначила Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова, саме об’єднання на користь спадщини й посилення почуття спільності всього людства (unite4heritage) є лейтмотивом цьогорічної сесії в Кракові.

У Форумі взяли участь близько 100 учасників з 25 держав-учасниць Конвенції з усього світу. За результатами заходу учасники розробили та прийняли Резолюцію, в якій запропонували створити мережу або альянс менеджерів об’єктів всесвітньої спадщини для налагодження регіонального діалогу щодо головних тематичних питань протягом року та щорічних зустрічей представників цього об’єднання, бажано паралельно з сесіями Комітету всесвітньої спадщини. Такі зустрічі можуть стати платформою для обміну досвідом, обговорення конкретних потреб, а також розроблення ефективних інструментів збереження спадщини, навчальних ресурсів тощо.

У ході сесії в Кракові КВС включив 21 новий об’єкт до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Серед них – 18 культурних об’єктів і три природних. Комітет також затвердив зміни у межах п’яти об’єктів всесвітньої спадщини.

6 липня Комітетом розглянуто та затверджено без обговорення Звіт про стан збереження об’єкту всесвітньої спадщини «Київ: Собор Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська Лавра» (Україна)

За результатами розгляду рішення, Голова делегації взяла слово, подякувавши за увагу, яку Центр всесвітньої спадщини і дорадчі органи приділяють збереженню всесвітньої спадщини в Україні, їх консультативну підтримку, а також наголосила, що цього року рішення по київському об’єкту є досить складним для України, однак містить чіткі вимоги та рекомендації, виконання яких дозволить вдосконалити збереження визначної універсальної цінності об’єкту всесвітньої спадщини.

Ознайомитися з матеріалами сесії можна за посиланнями: http://whc.unesco.org/en/sessions/41com/

https://41whckrakow2017.pl/home

 

Довідково: Комітет всесвітньої спадщини (КВС) збирається раз на рік з метою аналізу стану збереження об’єктів всесвітньої спадщини, а також для розгляду нових номінацій до включення у Список всесвітньої спадщини. КВС відповідає за виконання положень Конвенції про охорону всесвітньої спадщини, планує використання Фонду всесвітньої спадщини та розподіляє міжнародну допомогу на запит держав-учасниць Конвенції.

ICOMOS Міжнародна рада з питань пам’яток і визначних місць

ICCROM Міжнародний центр вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей

IUCN Міжнародний союз охорони природи 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon