Лекція у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику: «Археологічні роботи скельної експедиції у Дейр Ель-Бахарі 1999–2005 рр.»

15 червня 2018 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику прочитано лекцію «Археологічні роботи скельної експедиції у Дейр Ель-Бахарі 1999–2005 рр.» професором Варшавського університету Анджеєм Нівінським, яку прослухали науковці Заповідника і численні гості.

Відкрив захід заступник генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника з наукової роботи, доктор історичних наук, професор Сергій Пивоваров. Провідний науковий співробітник відділу Близького та Середнього Сходу Інституту сходознавства ім. А. Кримського, доктор історичних наук Микола Тарасенко розповів, що причиною приїзду А. Нівінського в Україну стала його участь в дослідженні єгипетських старожитностей, які зберігаються у вітчизняних  музеях, зокрема, й у фондах Заповідника.

Професор вже близько 20 років очолює одну з експедицій з вивчення Стародавнього Єгипту і є одним з найкращих світових експертів у сфері дослідження поховального інвентарю Третього перехідного періоду в історії Стародавнього Єгипту (ХХІ–XXІІ династії, 1069–850 рр. до н.е.). Він є автором фундаментальних досліджень «21st Dynasty Coffins from Thebes. Chronological and Typological Studies» (1988) та «Studies on the Illustrated Theban Funerary Papyri of the 11th and 10th centuries B.C.» (1989), де вперше каталогізував та розробив типології саркофагів та заупокійних папірусів ХХІ династії. У лекції вчений розповів про діяльність Польської скельної експедиції, що є однією з найекстремальніших у єгипетській археології, оскільки досліджує гірський масив, розташований над заупокійним храмом жінки-фараона Хатшепсут в Дейр ель-Бахарі.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon