16 квітня православні християни відсвяткують Воскресіння Христове

16 квітня православні християни відсвяткують Великдень – найдавніше та найбільше християнське свято та головне свято богослужебного року. Свято встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа. Це перехідне свято – тобто кожен рік його дата обчислюється за місячно-сонячним календарем та відзначається у визначений день.

Світле Христове Воскресіння – це свято свят, символ здійснення обітниці Господньої – Христос Воскрес, а разом з ним і весь грішний люд отримав дар вічного життя. В цей день ми святкуємо перемогу над дияволом, спокутування від смерті і перехід до вічного блаженства разом із Спасителем.

За біблійним сюжетом, Ісус Христос Воскрес рано-вранці і Воскресіння супроводжувалось великим землетрусом — ангел небесний відвалив камінь від дверей Гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марія Магдалина, Діва Марія, мати Якова та Соломія прийшли до гробу з пахощами, щоб покрити ними тіло Ісуса, але побачили відвалений камінь і порожню труну. А перед схвильованими жінками з'явився ангел та сповістив про Воскресіння Господнє.

Празник Христового Воскресіння у богослужбових книгах має такі назви: Свята й Велика Неділя Пасхи, День Святої Пасхи або Свята Пасха. Наш народ на означення празника Пасхи має ще слово "Великдень", що значить Великий День, бо він великий своєю подією, своїм значенням і своєю радістю.

Слово «Пасха» потрапило до нас з грецької мови і означає «перехід», «визволення».

Для апостолів і перших християн ПАСХА-ПЕРЕХІД стала символом іншого переходу, а саме, подвійного переходу Ісуса Христа: від життя до смерті і від смерті до життя. Перший перехід дав основу для хресної, а другий для воскреслої і радісної Пасхи.

Практично всі великодні традиції виникли в богослужінні. Навіть розмах великодніх народних гулянь пов'язаний з розговінням після Великого посту – часу стриманості, коли всі свята, сімейні в тому числі, переносилися на святкування Великодня. Символами Пасхи стає все, що виражає Оновлення (Великодні струмки), Світло (Великодній вогонь), Життя (Великодні паски, яйця і зайці).

Святкування Великодня триває 40 днів. Саме стільки Ісус Христос являвся своїм учням після Воскресіння. 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon