Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник приєднався до Всеукраїнського флешмобу «День вишиванки»

Кожного третього четверга травня за вбранням українців та шанувальників одвічних українських традицій можна прочитати історію оберегів нашого народу. 18 травня 2017 світова спільнота відзначає свято Дня вишиванки. Ми свідомо використали словосполучення «світова спільнота». Адже традиція вбиратися у вишиванку швидко набула спочатку всеукраїнського, а з часом і міжнародного масштабів. 

В цей день ми одягаємо вишиті сорочки чи сукні, декламуючи свою громадянську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість.

Суть акції – у її глибокому контексті: за допомогою національного одягу свято Дня вишиванки популяризує українські звичаї і стародавні традиції серед молоді та населення. Адже вишиванка – це генетичний код сили, добробуту, краси та оберегів, а також символ приналежності до роду та нації, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.

Співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника долучилися до Всеукраїнського флешмобу та прийшли сьогодні на роботу у традиційному українському вишитому одязі – сорочках та сукнях з українською вишивкою. Таким чином колектив музейного комплексу підтримав єдність суспільства, готового розвивати і захищати свою країну, історію, традиції.

 

Довідка:

Всеукраїнська акція «День української вишиванки» була започаткована студентами історичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у 2007 році.

Основна мета заходу — це збереження українських традицій і цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon