АНОНС. Унікальна одноденна виставка, пов’язана з діяльністю гетьмана Івана Мазепи

18 травня 2018 року о 12.00  в «Годинниковій» вежі Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відбудеться урочисте відкриття виставки «Милостивий патрон святої обителі…» з метою популяризації історико-культурної спадщини гетьмана Івана Мазепи.

 

Представлення виставки – перший етап у підготовці до створення на території Заповідника Музею Івана Мазепи. Відкриття якого планується приурочити до 380 річчя з дня народження гетьмана у 2019 році.

 

Раритетний експонат виставки пам’ятка початку 18 століття – срібна в позолоті звіздиця з гравіюванням імені Івана Мазепи,  вклад гетьмана в Успенський собор Києво-Печерської лаври. На відміну від традиційної чотирьохкінцевої форми, даний експонат має унікальну шестикінцеву форму, таку, як зірки на багатьох гетьманських гербах.

 

З представлених на виставці матеріалів відвідувачі матимуть можливість дізнатися про архітектурний ансамбль Києво-Печерського лаври та Печерського містечка за часів Івана Мазепи, вклади гетьмана і його сподвижників у церковні ризниці,  герби Мазепи тощо.

 

Місце проведення виставки – «Годинникова» вежа, автентична пам’ятка доби бароко, що представляє собою важливий фрагмент «мазепиного» фортечного муру, збудованого у 1698–1700-х рр.

 

Для довідки: звізди́ця – елемент церковного начиння, конструкція з двох хрестоподібно з’єднаних дужок, що використовується під час проведення  православної Літургії.

 

Виставка працюватиме один день – 18 травня,  за адресою: Київ, вул. Лаврська, 9, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник «Годинникова» вежа

 

Із питань акредитації ЗМІ звертись за телефоном (044) 406-63-59, 066-750-29-63 – Діана Маринич

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon