Відкриття виставки «Україно, всі ми діти твої!»

19 серпня 2017 р. у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповідника (на першому ярусі Великої лаврської дзвіниці) відбулося урочисте відкриття культурно-мистецького заходу «Україно, всі ми діти твої!», присвяченого 26-річчю незалежності України. Організаторами заходу виступили Міністерство культури України, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Державна агенція промоції культури України та Державна казначейська служба України.

Культурно-мистецький захід «Україно, всі ми діти твої!» розпочався з виступу зразкового дитячого колективу – театру пісні «Ладоньки», який виконав Молитву за Україну. Урочисто відкрив захід генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника п. Любомир Михайлина. У вітальному слові він зазначив, що на  виставці «Україно, всі ми діти твої!» представлені художні твори вітчизняних митців та митців української діаспори різних країн. Родзинкою виставки стала презентація карти України, створеної працівниками Державної казначейської служби України на честь 25-ї річниці незалежності України. Вишивана карта повинна стати одним із символів єдності нашого народу, прикладом патріотизму, дружби, взаємодії та згуртованості.

Організатор всеукраїнської акції «Вишивана моя Україна» голова Державної казначейської служби України п. Тетяна Слюз розповіла учасникам та гостям заходу, що головною метою і натхненням цієї акції було об’єднання усієї України. Перші орнаменти карти були вишиті працівниками Донецької та Луганської областей, які виконують свої повноваження на підконтрольній український владі території.  Карта оздоблена орнаментами, характерними для кожного окремого регіону, державним символом – гербом України та голубом – птахом, що символізує мир. Вишиваний витвір мистецтва був виконаний казачеями  з усіх територіальних органів Державної казначейської служби України та її центрального органу.

З вітанням до гостей та учасників заходу «Україно, всі ми діти твої!» звернувся керівник патронатної служби Міністерства культури України п. Дмитро Зеленецький. Він подякував організаторам цього унікального проекту за ідею та виказав побажання, щоб подібний проект виконали представники інших міністерств України.

 Вишивка – це складна мова, послідовна мелодія, по суті призначена не лише для очей, а й для розуму й почуттів. З любов’ю та майстерністю покладений кожен стежок вишивки, її візерунки репрезентують географію нашої держави. Це – естафета краси, добра та любові до Батьківщини. Карту протягом року було презентовано в закладах різних галузей: культури, охорони здоров’я, освіти і науки, молоді і спорту, військових підрозділах. Карта навіть побувала в Антарктиді на українській станції Академіка Вернадського. Двічі мапу піднімали на гору Говерла за безпосередньої участі Тетяни Ярославівни (14 жовтня 2016 року спільно з казначеями, які несли службу в АТО та 12 серпня 2017 року за участі 191 казначея до Дня Незалежності України). Крім того, наприкінці червня 2017 року карту «Вишивана моя Україна» було піднято на найвищу точу Західної Європи – гору Монблан.

З вітальним словом звернувся Заступник Міністра молоді та спорту України п. Микола Даневич. Він подякував співорганізаторам й учасникам за організацію культурно-мистецького заходу «Україно, всі ми діти твої!» і наголосив на тому, що його Міністерство обов’язково долучиться до спільного творчого проекту, який об’єднує Україну.

Представник Національного проекту «Книги рекордів України» п. Ігор Підчубій нагородив Голову Державної казначейської служби України п. Тетяну Слюз сертифікатом про включення карти «Вишивана моя Україна» до Книги рекордів України.

Після завершення офіційної частини учасники та гості культурно-мистецького заходу «Україно, всі ми діти твої!» піднялися на Велику Лаврську дзвіницю.

 

 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon