Виставка “Гетьман Іван Мазепа і Києво-Печерська лавра” (до 380-річчя з дня народження гетьмана України Івана Мазепи)

20 березня 2019 року у виставковій залі Успенського собору Заповідника відбулося урочисте відкриття виставки «Гетьман Іван Мазепа і Києво-Печерська лавра (до 380-річчя з дня народження гетьмана України Івана Мазепи)».

З вітальним словом виступив в.о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник. Він розповів про плани створення Музею Івана Мазепи на території Заповідника, здобутки музейників щодо реалізації задуму і наголосив на тому, що виставка є черговою віхою на цьому шляху.

До присутніх звернувся голова Координаційної Ради МГО «Родина Мазеп» Ігор Мазепа, який ознайомив з діяльністю цієї організації.

Пролунав уривок з ліро-епічної поеми «Мазепа» у авторському виконанні поетеси Галини Запорожченко (м. Миколаїв).

Начальник науково-дослідного відділу історії та археології, кандидат історичних наук Костянтин Крайній та заступник начальника науково-дослідного відділу вивчення мистецької спадщини Ірина Шульц ознайомили всіх бажаючих із експозицією, де представлені ікони, церковне начиння, живописні твори, стародруки мазепинської доби, а також копійні матеріали, що розкривають особистість Івана Мазепи як творця української культури своєї доби. Завдяки експонатам із колекції Заповідника можна скласти уявлення про масштаб діяльності гетьмана і вклад у становлення духовної й художньої культури України ранньомодерного періоду.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon