21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Мова втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови...

(Максим Рильський)

21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Відповідне рішення про святкування було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Значення мови складно переоцінити. Мова – ідентифікатор нації з її історією, культурою, традиціями та звичаями. У мові закладений генетичний код народу. Мова уможливлює існування та функціонування суспільства. Завдяки їй ми спілкуємося, висловлюємо думки, виражаємо почуття.

Можна підібрати не один десяток означень та не змогти охарактеризувати неповторність української мови – такої милозвучної, такої багатостраждальної... Попри утиски, заборони та репресії, протягом століть вона об’єднує минуле України із сьогоденням та майбутнім.

Колектив Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відзначає Міжнародний день рідної мови, бо ми переконані – писати історію свого народу варто рідною мовою. Адже людина без мови, як без повітря.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon