Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник відвідала делегація музею «Заборонене місто» – Гугун (Китайська Народна Республіка).

 

 

19 квітня 2017 року Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник відвідала делегація на чолі з директором музею «Заборонене місто» Гугун (Китайська Народна Республіка) Шаньом Цзісяном.

Делегацію музею Гугун зустрічав Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина. У межах візиту китайські гості ознайомилися з історією Києво-Печерської лаври. Делегація відвідала Успенський Собор, Троїцьку Надбрамну церкву та Трапезну церкву Антонія і Феодосія Печерських. Велику зацікавленість викликала у присутніх гостей виставка «Відроджені Скарби Києво-Печерської лаври» де експонуються понад 120 творів мистецтва ХV–ХХ ст. з фондової колекції Заповідника. Експонати виставки демонструють основні принципи роботи реставраторів Заповідника – максимально дбайливе ставлення до пам’ятки і мінімальне втручання в автентичність твору, усунення факторів, які загрожують подальшому існуванню пам’ятки, та використання перевірених часом матеріалів і методик у поєднанні із сучасними розробками.

Реставратори змістовно розповіли директору музею Гугун, пану Шаньу Цзісяну та членам його делегації про свою роботу по відродженню пам’яток церковного мистецтва. Гості Заповідника ближче ознайомилися із специфікою праці фахівців реставрації та консервації творів темперного та олійного живопису, поліхромної скульптури та різьблення, виробів із металу, тканини, паперу та шкіри. Їх копітка та натхненна діяльність, яка продовжує життя мистецьким творам та дозволяє сучасникам долучитися до культурного надбання минулого викликала у делегації музею Гугун повагу і захоплення.

Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина виявив бажання співпрацювати з керівництвом музею Гугун у справі реставрації виробів з металу, живопису та дерева. Нам дуже цікаво вивчити досвід китайської сторони стосовно управління музеєм, роботи з туристичними потоками, а також аудіо-візуальним обладнанням. Крім того, ми зацікавлені в проведені наших фотовиставок у Китаї, що сприятиме широкому ознайомленню пересічних китайських громадян з перлиною культури і духовності України. Заповідник передав директору музею Гугун, пану Шаньу Цзісяну лист-запрошення на ІІ міжнародну наукову практичну конференцію «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини, актуальні виклики сучасності». У свою чергу пан Шань Цзісян запропонував український стороні здійснити візит до Пекіну з метою обговорення перспективних питань співробітництва між двома установами, а також підписати Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво.   

Довідкова інформація: Гугун або «Заборонене місто» є найбільшим музейно-архітектурним комплексом Китайської Народної Республіки. Він охоплює центральну частину Пекіна, від площі Тяньаньмінь, із півдня на північ, і займає площу 72 гектари. Цей величезний обнесений стінами і оточений каналом з водою ансамбль, перед усім, цікавий як чудова пам'ятка середньовічного зодчества. Він є одним з найбільших в світі музеїв, колекція предметів мистецтва якого налічує близько 1170000 одиниць зберігання. Загальна кількість туристів які відвідують музей Гугун «Заборонене місто» 160 млн. за рік.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon