На території Митрополичого саду Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника тривають розвідки на місці розкопок 1951 року В.Богусевича

З 25 липня 2018 року на території Митрополичого саду Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника під керівництвом кандидата історичних наук, завідувача н/д сектору археології н/д відділу історії та археології Заповідника Сергія Тараненка, у рамках археологічного науково-практичного семінару тривають розвідки на місці розкопок 1951 року В. Богусевича. Останній зафіксував залишки фундаментів оборонної стіни Києво-Печерського монастиря XII ст.

Розкопки 2018 року мали на меті передусім отримати наукове підтвердження існування залишків фортифікаційної споруди.

Станом на 6 липня 2018 року розбито п’ять розвідувальних траншей, у двох з яких виявлено залишки монументальної конструкції давньоруського часу. Попередньо можна сказати, що вони і є згаданими фундаментами, які за окремими параметрами співпадають з описом В. Богусевича: ширина – близько 2 м; матеріал фундаментів – каміння; забутовка стіни – фундаменти плінфи.

У сучасних умовах є важливою  музеєфікація археологічних пам’яток  для збереження традиційного характеру середовища та розвитку туристичної інфраструктури. Метою музеєфікації цієї пам’ятки є не лише перетворення об’єкта культурної спадщини в об’єкт музейного показу, її музейно-експозиційне використання, а й збереження вказаної знахідки.

 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon