У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику у приміщенні Годинникової вежі можна відвідати виставку “Милостивий патрон святої обителі – гетьман Іван Мазепа” БЕЗКОШТОВНО

З 28 по 30 червня 2018 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику у приміщенні Годинникової вежі можна відвідати виставку “Милостивий патрон святої обителі – гетьман Іван Мазепа” БЕЗКОШТОВНО.

До Дня Конституції України в експозиції виставки “Милостивий патрон святої обителі – гетьман Іван Мазепа” розміщено маловідомі матеріали, присвячені одному з перших конституційних актів України – “Договорам і постановам прав і вольностей військових”: фотокопії титульного, першого й останнього аркушів конституційного пакту, затвердженого під Бендерами 5 квітня 1710 р. Пилипом Орликом, найближчим соратником Івана Мазепи, обраного старшиною на еміграції гетьманом Війська Запорізького. Оригінал цього унікального документа, укладеного староукраїнською мовою, виявили у Російському державному архіві давніх актів співробітники Центрального державного історичного архіву України, м. Київ Ольга Вовк і Ганна Путова у 2008 р. Документ починається зі стислого огляду історії козацького народу, “давнього і відважного”, “який ніколи не дозволяв завоювати себе силою зброї”, і містить 16 статей. На виставці представлено фрагмент з двох статей про взаємовідносини Війська Запорізького з Кримським ханством і Московською державою.

Також можна отримати інформацію про публікацію О. Вовк “Конституція Пилипа Орлика: оригінал та його історія”, що висвітлює історію знахідки цього документа.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon