Виставка «На згадку про Києво-Печерську лавру. Фотографія у Лаврі»

29 листопада 2018 року о 14-30 у корпусі № 3 Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відкрито виставку «На згадку про Києво-Печерську лавру. Фотографія у Лаврі», де висвітлено сторінки історії Лаври і Заповідника та продемонстровано важливість мистецтва фотографії як історичного джерела.

1874 року у Києво-Печерській лаврі, розуміючи важливість фотофіксації неповторного архітектурного ансамблю монастиря, який тоді зазнавав швидких змін, а також для відображення його численних реліквій та цінностей відкрили фотомайстерню, обладнану спеціальним устаткуванням та освітленням.

У монастирських книжкових крамницях, окрім літератури, прочани могли придбати світлини на згадку про відвідини Києво-Печерської лаври, виконані лаврськими фотографами. Це були не лише знімки краєвидів, церков, а й фотографії святинь обителі, ікон, портретів митрополитів; можна було замовити й власні фото або фото родини.

Важливе значення мали фотографії для відтворення подій буремного ХХ ст. Завдяки їм можна відслідкувати зміни у суспільному, економічному, політичному та культурному житті, коли на теренах Києво-Печерської лаври було організовано Всеукраїнський Музейний Городок. Документальні фотографії стали вагомим джерелом для відновлення зруйнованої під час Другої світової війни лаврської культурної спадщини.

На виставці представлено понад 60 експонатів. Це копії фотографій кінця ХІХ – першої половини ХХ ст., а також архівних документів з фонду Центрального державного історичного архіву України, м. Київ.

 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon