Урочисте відкриття міжнародного семінару/мережевої зустрічі керівників об’єктів всесвітньої спадщини “Жива релігійна спадщина всесвітнього значення: спільне управління та стале використання”

31 жовтня 2018 року у ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» відбулось урочисте відкриття міжнародного семінару/мережевої зустрічі керівників об’єктів всесвітньої спадщини «Жива релігійна спадщина всесвітнього значення: спільне управління та стале використання».

Організатором заходу виступив Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник за підтримки Міністерства культури України, Центру всесвітньої спадщини в рамках Ініціативи ЮНЕСКО щодо спадщини релігійного призначення, відповідно до Рішення Комітету всесвітньої спадщини 42COM 5A (Манама, 2018 р.)

Відкрив роботу конференції в.о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник,  який представив поважних гостей та висловив подяку Міністерству культури України за співпрацю. Привітав з початком конференції та побажав усім плідної праці Міністр культури України Євген Нищук. З вітальним словом до присутніх звернулася заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна.

Метою наукового зібрання є посилення уваги релігійних громад до процесу охорони, управління та сталого використання об’єктів всесвітньої культурної та природної спадщини та поліпшення їхньої інформованості щодо вирішення цих питань.

На семінарі планується обговорити проблеми особливостей захисту культурних об’єктів релігійного призначення в умовах нових глобальних викликів та загроз, перспективи налагодження конструктивних зв’язків між органами управління об’єктами всесвітньої спадщини місцевого, регіонального та національного рівня та релігійними громадами, що беруть участь в управлінні, використанні та збереженні пам’яток.

До участі у міжнародного семінару долучилися керівники об’єктів всесвітньої спадщини, представники державних і місцевих органів влади та представники релігійних громад, керівники музеїв, заповідників, експерти-члени Робочої групи Центру всесвітньої спадщини та дорадчих органів (ІКОМОС, ІККРОМ, МСОП) з різних міст України, іноземні фахівці (Африка, арабські держави, Європа і Північна Америка, Вірменія, Грузія тощо).

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon