Зустріч Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника з Послом Македонії

8 лютого 2017 р. у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбулася зустріч Генерального директора пана Любомира Михайлини з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Македонія в Україні паном Столе Змейкоскі, присвячена встановленню пам’ятника всеслов’янському просветителю Св. Клименту Охридському на території Києво-Печерської Лаври.

Пам’ятник святому Клименту є подарунком македонського народу Україні.

Сторони домовились, що документація та ескізи пам’ятника будуть направлені на погодження до Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, відповідно до параграфу 172 Оперативних настанов з виконання Конвенції про охорону всесвітньої спадщини (1972 р.), для підтвердження відсутності можливого негативного впливу на визначну універсальну цінність об’єкту.

За умови погодження проекту в Міністерстві культури України та відсутності зауважень у ЮНЕСКО, пам’ятник планується встановити на території Нижньої Лаври у 2017 р.

Крім того, сторони обговорили перспективи міжнародного співробітництва Заповідника з культурними установами Македонії, зокрема, обмін досвідом між фахівцями, організацію спільних виставкових проектів (в тому числі, експонування фотовиставки «Києво-Печерська Лавра – святиня України у Македонії), видання спільних наукових публікацій тощо. 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon