Співробітники Заповідника вшанували Т.Г. Шевченка. Україна і світ відзначають 203 річницю від дня народження Кобзаря

9 березня щороку Україна і світ вшановують великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.

Співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника на чолі з Генеральним директором Любомиром Михайлиною вшанували видатного українця покладанням квітів до пам’ятного знаку Т.Г. Шевченку поблизу Церкви Всіх Святих над Економічною брамою. Пам'ятний знак Великому Кобзарю був встановлений до 200-літнього ювілею у 2014 році.

Любомир Михайлина зазначив: «Києво-Печерська лавра була одним із улюблених місць поета в Києві. Про це він писав у своїх спогадах. У Лаврі Кобзарю приємно дихалось, лаврський простір, архітектурні пам’ятки надихали. Тарас Шевченко писав про Лавру в поетичних та прозових творах, згадував її, перебуваючи у засланні…»

Тарас Шевченко працював у Києво-Печерській лаврі протягом кількох тижнів 1846 року. Серед робіт, написаних у той час, начерк малюнка «Дальні печери Києво-Печерської лаври», сепія «Церква Всіх Святих у Києво-Печерській лаврі». На думку мистецтвознавців, сепія дозволяє прослідкувати яскраво окреслений стиль Шевченка-художника.

Іван Франко так описав універсальність та унікальність постаті Кобзаря та значення його діяльності для України: «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, свіжі й вільні шляхи професорам та книжним ученим».

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon