Журнал «Антиквар» присвятив випуск (№7 – 8 (103)) виставці «Князі Острозькі: європейський вимір української історії»

Відкриттю виставки «Князі Острозькі: європейський вимір української історії» у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, журнал «Антиквар» присвятив окремий випуск (№7 – 8  (103)).

Цей випуск журналу «Антиквар» підготовлено до виставки «Князі Острозькі: європейський вимір української історії», організаторами якої разом з Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником стали Національний музей історії України, Національна історична бібліотека України, Центральний державний історичний архів України у місті Києві, Музей Шереметьєвих та Благодійний фонд «Корона князів Острозьких».

Виставку присвячено представникам давнього славетного роду України, які відігравали значну роль в історичних процесах, що відбувалися в Східній та Центральній Європі у XV – першій половині XVII ст.

У журналі зібрані матеріали відомих українських та литовських істориків, мистецтвознавців, культурологів і колекціонерів, які розповідають про внесок князів Острозьких у становлення української державності, національну культуру та освіту, а також про представлені в експозиції пам’ятки – військові обладунки, церковні старожитності, книги, що були видані в Острозькій друкарні, архівні документи тощо.

Особливу увагу приділено спільному українсько-литовському проекту з відтворення надгробка великого гетьмана литовського князя Костянтина Острозького в Успенському соборі Києво-Печерської лаври, де він був похований згідно із заповітом. Про етапи процесу відновлення пам’ятника розповідають українські та литовські митці, дипломати, меценати.

Завершує випуск текст-епілог видатного історика та публіциста Олексія Зотикова, який акцентує найголовніше: «Независимость принесла нам потребность поиска фундаментальных основ государства – нации. И если его дух был найден в казачестве, то на роль центра сознания вполне претендует Острог. И, как круг Алкуина при Карле Великом, как Оттоновское Возрождение и флорентийские гуманисты, как круг Руставели при дворе царицы Тамар, – узкий круг европейски образованных интеллектуалов при Острожском «полудворе» стал центром нашего общего национального самосознания.

В этом состоит урок всех, кто в «глубоко-барочные» времена собирал мудрецов и давал им возможность писать и учить, печататься и спорить – под острожским небом». 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon