Виставка «Мандри» в Музеї книги та друкарства України

5 жовтня 2017 року в Музеї книги і друкарства України відбулося урочисте відкриття виставки «Мандри» митця Віталія Мітченка.

Організатори арт-проекту спільно з автором презентували наступні напрями візуального мистецтва: дизайн книжки, каліграфію, вільну графіку, акварельні роботи та малюнки пензлем. Експозиція «Мандри» Віталія Мітченка стала своєрідним підсумком творчої роботи за понад 40 років. У доробку майстра – сотні оформлених видань, книжкова графіка, живопис, станкова графіка та взірцева барокова каліграфія.

Виставку відвідали в.о. Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник, Перший заступник Генерального директора Олександр Овчар, помічниця Генерального директора Наталія Сазонкіна, співробітники заповідника.

З вітальним словом до учасників та пошановувачів мистецтва звернулись директор музею Валентина Бочковська, автор Віталій Мітченко та ректор Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, художник-графік та педагог Андрій Чебикін.

Сфера особливого професійного захоплення Віталія Мітченка – станкова (виставкова) каліграфія. За словами митця, цим видом графічного мистецтва професійно займається невелика група ентузіастів. Для молодих художників заняття каліграфією можуть стати експериментальним полем для вдосконалення прийомів володіння пензлем або пером, ритмічної організації на аркуші абстрактних плям і ліній, створення різноманітних фактур.

Відвідати виставку можна до 23 жовтня за адресою: вул. Лаврська, 9, Музей книги і друкарства України. Музей відкритий щодня, крім вівторка.

 

Довідка про автора:

Віталій Степанович Мітченко – заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри графіки Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, член Спілки художників України з 1982 р., член експертної ради з ювілейних монет при Національному банку України, дипломант і лауреат численних виставок-конкурсів з каліграфії, типографіки і книжкового мистецтва.

Майстер спеціалізується на макетуванні, оформленні та ілюструванні книжок, у станковій графіці.

З 1977 р. – постійний учасник виставок станкової графіки та книжки в Україні й за кордоном (зокрема, Росія та Грузія). 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon