Урочистості з нагоди 91 річниці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

29 вересня 2017 року колектив Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відсвяткував 91 річницю від дня започаткування музейного комплексу. З цієї нагоди до Заповідника завітали Міністр культури України Євген Нищук, заступник Міністра Тамара Мазур, аби висловити святкові звернення до колективу. З вітальним словом звернувся в.о. Генерального директора Києво-Печерського заповідника Олександр Рудник.

Міністр культури України та заступник Міністра підкреслили важливість збереження унікальної перлини – архітектурного ансамблю Києво-Печерської лаври для прийдешніх поколінь, а також зазначили щоденну кропітку працю, яку виконують працівники музейного комплексу.

«Ми знаходимося на зламі різних ситуацій – політичних та соціальних, але є те, що залишається навічно, це власне і є Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, який є непорушною константою у цьому хаотичному світі. Я щиро вдячний  всім працівникам закладу науковцям, екскурсоводам, технічному персоналу, реставраторам та усім, хто докладає зусиль, щоб Заповідник працював та розвивався», – зазначив Євген Нищук під час свого виступу.

«Я маю за честь сьогодні всіх привітати зі святом, адже це визначна подія у культурному житті нашої країни. Переконаний, що творіння і розбудова культури є однією з найвагоміших місій людини на землі і це те, чим  щодня займається колектив нашого Заповідника. Кожен день вашої роботи сприяє збереженню та поширенню культурних, духовних  мистецьких цінностей, і саме завдяки  вашій відданій роботі Заповідник відомий не лише в Україні, а й за її межами», – зазначив в.о. Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник.

Святкову атмосферу підтримав концерт Камерного оркестру факультету мистецтв Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова на чолі з художнім керівником – заслуженим діячем мистецтв, професором вишу Василем Федоришиним. Музиканти майстерно виконали мистецькі твори Мирослава Скорика, Дмитра Бортнянського, Антоніо Вівальді та інших авторів. Василь Федоришин коротко познайомив присутніх з основними віхами життя та творчості згаданих композиторів. Вокально окрасили захід виконавці Театру «Голос Вогню».

З нагоди 91 річниці Заповідника співробітників музейного комплексу нагородили почесними грамотами Міністерства культури України та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon