Правила відвідування Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

Правила

відвідування території та експозиційних об’єктів

Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

 

1.  Загальні положення

 

 1. 1. Ці Правила відвідування території та експозиційних об’єктів (далі – Правила) Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (далі – Заповідник) визначають порядок відвідування, закріплюють основні права, обов’язки та правила поведінки відвідувачів на його території та експозиційних об’єктах.
 2. 2. Правила розроблені відповідно до Конституції України, Законів України “Про музеї та музейну справу”, “Про туризм”, “Про культуру”, Указу Президента України “Про Положення про національний заклад (установу) України” від 16 червня 1995 року № 451, постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності” від 12 грудня 2011 року № 1271, наказу Міністерства культури України “Про реалізацію права соціально незахищених верств населення на відвідування підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління Мінкультури України на пільгових умовах” від 30 січня 2013 року № 43, Статуту Заповідника, затвердженого наказом Міністерства культури України від 22 березня 2017 року № 224.
 3. 3. Дія цих Правил поширюється на всіх, без винятку, відвідувачів Заповідника незалежно від громадянства, статі, віросповідання, віку та мети відвідування Заповідника.
 4. 4. Вхід відвідувачів на територію Заповідника та його експозиційні об’єкти здійснюється щоденно у визначений час роботи Заповідника, а саме:

- у зимовий період: з 900 до 1800 (каси з продажу вхідних квитків на територію Заповідника працюють до 1745, продаж квитків з оглядом експозиційних об’єктів здійснюється до 1700 );

- у весняно-літній період та в періоди, визначені адміністрацією Заповідника: з 900 до 1900 (каси з продажу вхідних квитків працюють до 1845, продаж квитків з оглядом експозиційних об’єктів здійснюється до 1700).

 1. 5. Заповідник залишає за собою право закрити експозиційні об’єкти в цілому або окремі зали, в тому числі з технічних причин.

 

2.  Загальні вимоги щодо відвідування Заповідника

 

 1. 1. Вхід на територію Заповідника здійснюється лише через пункти контролю, які розташовані на території Заповідника, а саме:

- Брама Троїцької надбрамної церкви (вул. Лаврська, 9),

- Економічна брама (пров. Лаврський),

- Південна брама (вул. Ближньопечерна).

 1. 2. Вхід на територію та до експозиційних об’єктів Заповідника здійснюється за умови пред’явлення квитка або перепустки працівника Заповідника.
 2. 3. Продаж квитків здійснюється через каси Заповідника, встановлені на пунктах контролю зазначених в пункті 2.1. цих Правил.
 3. 3.1. Вхід до Музею книги і друкарства України, Музею історії України, Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, Національної історичної бібліотеки України, виставки «Мікромініатюри М. Сядристого», Дзвіниці Успенського собору , здійснюється у відповідні дні та години їх роботи на підставі квитків, придбаних у цих установах та вхідного квитка на територію Заповідника.
 4. 4. Право безкоштовного відвідування території Заповідника мають усі громадяни у дні, визначені Додатком  1 до цих Правил.
 5. 5. Кожну неділю останнього тижня місяця у Заповіднику встановлено днем безкоштовного відвідування території та експозиційних об’єктів Заповідника особами, які належать до категорії соціально незахищених верств населення, згідно з Додатком 2 до цих Правил, за умови пред’явлення відповідних документів.
 6. 6. Право безкоштовного відвідування території та експозиційних об’єктів Заповідника мають категорії громадян згідно з Додатком 3 до цих Правил, за умови пред’явлення відповідних документів, що засвідчують належність до вказаної категорії громадян.
 7. 7.  Право на безкоштовне користування системою "Відеостіна" мають категорії громадян згідно з Додатком 4 до цих Правил, за умови пред'явлення відповідних документів.
 8. 8. Вхід відвідувачів на територію та до експозиційних об’єктів Заповідника на безкоштовній основі здійснюється за умови пред’явлення вхідного квитка (безкоштовного) та документу, що засвідчує належність відвідувача до відповідної категорії громадян.
 9. 9. Дитячі або шкільні організовані групи (віком до 16 років), допускаються на територію та експозиційні об’єкти Заповідника лише у супроводі дорослих. Супроводжуючі особи повинні ознайомити дітей з цими Правилами та нести відповідальність за їх дотримання, а також за безпеку дітей на весь час перебування групи на території  Заповідника.
 10. 10. Організовані групи відвідувачів мають право відвідувати Заповідник та експозиційні об’єкти, які розміщені на його території, за наявності відповідного договору на надання послуг з екскурсійного обслуговування, укладеного між Заповідником та відповідною туристичною компанією або за умови придбання відповідних квитків.

 

3.  Права та обов’язки відвідувачів

 

 1. 1. Під час перебування на території та в експозиційних об’єктах Заповідника відвідувачі мають право:
 2. 1.1. Оглянути територію та експозиційні об’єкти у складі екскурсійної групи, самостійно або скористатись індивідуальною екскурсійною послугою;
 3. 1.2. Отримати інформацію про маршрут, тривалість екскурсії та місце збору екскурсантів;
 4. 1.3. Отримати екскурсійне обслуговування за затвердженою тематикою з урахуванням зайнятості екскурсоводів та наукових співробітників Заповідника;
 5. 1.4. Зробити попереднє замовлення на екскурсійне обслуговування не пізніше, ніж за один день до його отримання;
 6. 1.5. Здійснити аматорську фото- та відеозйомку на території Заповідника за наявності вхідного квитка на територію та квитка, який надає право на проведення аматорської фото- або відеозйомки. Здійснити аматорську фото- та відеозйомку в експозиційних об'єктах Заповідника за наявності вхідного квитка на територію з самостійним відвідуванням експозиційних об'єктів або вхідного квитка на територію з екскурсійним обслуговуванням та квитка, який надає право на проведення аматорської фото- та відеозйомки в експозиційних об'єктах Заповідника. Професійна фото- та відеозйомка можлива лише за узгодженням з адміністрацією Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника;
 7. 1.6. Залишити в книзі відгуків свої враження про відвідання Заповідника та якість екскурсійного обслуговування.
 8. 2. Відвідувачі території Заповідника та його експозиційних об’єктів зобов’язані:
 9. 2.1. Бережливо ставитися до експозиційних об’єктів та обладнання Заповідника, дотримуватися тиші та вимог цих Правил.
 10. 2.2. Виконувати законні вимоги працівників Заповідника та Державної служби охорони України з підтримання громадського порядку на території та експозиційних об’єктах Заповідника.
 11. 2.3. Зберігати придбані вхідні квитки до виходу з території та експозиційних об’єктів Заповідника та пред’являти їх на вимогу працівників Заповідника.
 12. 2.4. Залишити територію та експозиційні об’єкти Заповідника до його закриття.

 

 

4.  На території Заповідника забороняється:

 

 1. 1. Заїжджати на територію Заповідника на будь-якому транспортному засобі без спеціального дозволу адміністрації Заповідника.
 2. 2. Пересуватись на будь-яких засобах (роликових ковзанах, велосипедах, скейт-бордах, дитячих автомобілях тощо) окрім інвалідних візків чи колясок.
 3. 3. Заходити на територію Заповідника з тваринами.
 4. 4. Палити та вживати алкогольні (у т.ч. слабоалкогольні) напої, а також перебувати у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
 5. 5. Порушувати порядок і тишу, під час екскурсії користуватись мобільним телефоном.
 6. 6. Забруднювати територію Заповідника.
 7. 7. Проносити предмети, що забруднюють територію Заповідника та одяг інших відвідувачів.
 8. 8. Самовільно займатись торгівлею чи розповсюдженням поліграфічної, сувенірної, рекламної продукції на території Заповідника.
 9. 9. Проводити екскурсії сторонніми особами. Виключне право на проведення екскурсій мають: екскурсоводи, наукові співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та екскурсоводи, що отримали письмовий дозвіл адміністрації.
 10. 10. Вчиняти дії, що несуть загрозу охороні пам’яток історії та культури, нищити зелені насадження.
 11. 11. Вчиняти дії, що суперечать нормам суспільної моралі, виказують зневагу до інших відвідувачів та працівників Заповідника.
 12. 12. Відвідувати Заповідник дітям до 12 років без супроводу дорослих.
 13. 13. Заносити (завозити) на територію Заповідника зброю окрім працівників МВС, СБУ чи інших спецслужб (за умови пред’явлення відповідного посвідчення).
 14. 14. Заносити (завозити) на територію вибухові, горючі та легкозаймисті речовини.
 15. 15. Розкладати багаття, користуватись відкритим чи закритим вогнем, запалювати будь-які предмети.
 16. 16. Заходити за огорожі.
 17. 17. Ходити та засмагати на газонах, влаштовувати пікніки.
 18. 18. Руйнувати, псувати, наносити малюнки та написи на фасади будівель, малих архітектурних форм (баків для сміття, урн, лав) та інших споруд, розклеювати об’яви, плакати та іншу продукцію інформаційного та рекламного змісту.
 19. 19. Заходити в приміщення, які знаходяться в стані реставрації чи консервації.
 20. 20. Споруджувати намети, шатри, та інше без відповідного дозволу адміністрації Заповідника.
 21. 21. Здійснювати всі види господарської діяльності без відповідних дозвільних документів.
 22. 22. Займатись ворожбою та жебракувати.
 23. 23. Використовувати аудіотехніку із засобами звукопідсилювання, а також співати, танцювати, грати на музичних інструментах без дозволу адміністрації Заповідника.
 24. 24. Проводити політичну агітацію.
 25. 25. Проводити видовищні дійства, культурно-розважальні заходи без дозволу адміністрації Заповідника.

 

 

5.  В експозиційних об’єктах Заповідника забороняється:

 

 1. 1. Порушувати порядок і тишу (в т.ч. голосно розмовляти, бігати, стрибати).
 2. 2. Користуватися мобільним телефоном.
 3. 3. Забруднювати приміщення, проносити предмети, що забруднюють приміщення та одяг інших відвідувачів.
 4. 4. Палити та перебувати в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
 5. 5. Проводити екскурсії сторонніми особами. Таке право мають екскурсоводи, наукові співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та екскурсоводи, що отримали письмовий дозвіл адміністрації.
 6. 6. Заходити з великогабаритними речами, дитячими колясками тощо.
 7. 7. Заходити з їжею та напоями.
 8. 8. Вчиняти дії, що несуть загрозу охороні пам’яток історії та культури (в тому числі заходити за огороджувальні шнури, торкатися стін, музейних предметів, експозиційних об’єктів та огороджуючих конструкцій, наближатися до них ближче ніж на 25 см).
 9. 9. Вчиняти дії, що суперечать нормам суспільної моралі, виказують зневагу до інших відвідувачів та працівників Заповідника.
 10. 10. Відвідувати експозиційні об’єкти дітям до 12 років без супроводу дорослих;
 11. 11. Здійснювати фото- та відеозйомку, крім випадків вказаних у пункті 3.1.5.
 12. 12. Проводити богослужіння, релігійні обряди тощо без письмового погодження з адміністрацією Заповідника.

 

6.  Порядок здійснення професійної кіно-, фото- і відеозйомки

на території та експозиційних об’єктів Заповідника

 

6.1.  Професійна кіно-, фото- і відеозйомка на території та експозиційних об’єктах Заповідника з метою створення художніх, документальних фільмів, відеороликів, рекламних оголошень, телепрограм, виготовлення друкованої продукції, тощо проводяться виключно з дозволу та на умовах адміністрації Заповідника.

           Для отримання дозволу на проведення професійної кіно-, фото- і відеозйомки на території та експозиційних об’єктах Заповідника, необхідно не пізніше ніж за 3 (три) календарних дні звернутися до адміністрації Заповідника з листом, в якому обов’язково повинно бути зазначене наступне:

- мета здійснення професійної кіно-, фото- і відеозйомки на території та експозиційних об’єктах Заповідника;

- прізвище, ім’я, по-батькові осіб, які здійснюватимуть професійну кіно-, фото- і відеозйомку;

- зазначення об’єктів Заповідника, які планується знімати;

- дата, час, тривалість та порядок проведення професійної кіно-, фото-, відеозйомки.

- кількість знімальної групи;

- гарантія відсутності політичних, релігійних складових;

- гарантія оплати;

- при необхідності, список автотранспорту з зазначенням державних номерів для заїзду на територію.

          Недотримання вимог до оформлення листа та термінів його подання є підставою для відмови у наданні дозволу на проведення професійної кіно-, фото- і відеозйомки на території та експозиційних об’єктах Заповідника.

          За результатами розгляду листа, може бути укладений відповідний оплатний договір.

6.2. Використання зображень експозиційних об’єктів Заповідника, отриманих під час проведення кіно-, фото- і відеозйомки, в комерційних цілях можливо лише на підставі відповідного оплатного договору, укладеного із Заповідником.

 

7. Відповідальність за порушення цих Правил

 

7.1. У разі порушення зазначених Правил відвідувач може бути затриманий представниками служби охорони Заповідника та Державної служби охорони України та позбавлений права перебування у ньому без повернення плати за вхідний квиток та екскурсійне обслуговування.

7.2. Контроль за дотриманням цих Правил здійснюють працівники Заповідника та Державної служби охорони України.

 

Додаток 1

до Правил відвідування території та експозиційних об’єктів Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

 

БЕЗКОШТОВНИЙ ВХІД

на територію Заповідника для всіх категорій відвідувачів в свята:

 

1. Великдень – перехідне

2. Двунадесяті свята: 

 • Різдво Христове – 7 січня;
 • День Святої Трійці – 50-й день після Великодня – перехідне.

3. Міжнародний день пам’яток і визначних місць (18 квітня), у т.ч. в експозиційні об’єкти.

4. Міжнародний день музеїв (18 травня), у томі числі в експозиційні об’єкти.

5. День Незалежності України (24 серпня), у томі числі в експозиційні об’єкти.

6. Під час богослужінь.

 

Додаток 2

до Правил відвідування території та експозиційних об’єктів Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

 

ПЕРЕЛІК

категорій громадян, що мають право на безкоштовний вхід (кожна неділя останнього тижня місяця) на територію та до експозиційних об’єктів,

розташованих на території Заповідника (за наявності відповідного документа)

 

 

1.  Вихованці дитячих будинків та інтернатів

2.  Особи з інвалідністю (Україна).

3.  Ветерани Другої світової війни.

4.  Учасники ліквідації аварії на ЧАЕС.

5.  Учасники бойових дій (Україна).

6.  Солдати та сержанти строкової служби Збройних сил України.

7.  Учасники Антитерористичної операції (АТО), Операції Об'єднаних сил (ООС).

8.  Учні загальноосвітніх навчальних закладів України.

9.  Студенти вищих та середніх закладів освіти України.

10. Пенсіонери України.

11. Курсанти військових навчальних закладів.

12. Працівники концертних організацій, театрів, цирків та заповідників.

 

Додаток 3

до Правил відвідування території та експозиційних об’єктів Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

 

ПЕРЕЛІК

категорій громадян, що мають право на безкоштовний вхід на територію та до експозиційних об`єктів,

розташованих на території Заповідника (за наявності відповідного документа)

 

1. Працівники музеїв України, члени ICOMOS, ICOM

2. Діти дошкільного віку.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon